Moda  Tasarımcısı Nedret Taciroğlu’nun, “Bir Kilim, Bin Söz” isimli yeni koleksiyonu, New York Moda  Haftası’nda görücüye çıktı.

Son 4 yıldır aralıksız kez New York Moda Haftası’na katılan Nedret Taciroğlu’nun, 2012-2013 Sonbahar-Kış Koleksiyonunda sergilediği 36 kıyafet, New York’ta beğeni topladı.

New York’un ünlü Waldorf Astoria Oteli’nin balo salonunda düzenlenen defileyi New York’un tanınmış moda çevreleri, mağaza ve butik sahipleri ile Türk ve yabancı moda yazarları izledi.

Taciroğlu’nun, 36 parçadan oluşan “Bir Kilim, Bin Söz” isimli koleksiyonunda, geleneksel Türk kilim sanatından esinlendiği etnik çizgileri, son derece zarif ve şık kıyafetlerle harmanlayarak çağdaş kadının her zaman tercih edeceği tasarımlara dönüştürmesi ilgi gördü.

Tamamen el işçiliğiyle hazırlandığı bildirilen koleksiyonda, kokteyl ve gece elbiseleri, ceket takımlar, panço ve paltolar yer aldı.

Bordo, bej, beyaz, siyah ve natürel renklerin ön planda olduğu defilede, kadife, dantel ve tül kullanılan gece kıyafetlerinin dışında kaşmir ve yünlü kumaşlarla hazırlanan takımlara da yer verildi. Kış koleksiyonunda 1940′lı yılların modasından da bazı izlerin olması dikkati çekti.

Bir yorum yazın.


DEFİLELER