1920′ler, modernleşen kadınların miladı olarak bilinir. Kadınların şık kıyafetler içinde dans etmeye, özgürce flört edip, eğlenmeye başladığı, özgür kadınların zamanı! 2012 modası, 1920′lerin etkisine giriyor ve modanın modernleşme dönemini günümüze taşıyor!

Herkesin yaşamak istediği bir dönem mutlaka vardır, 1920′ler ise her bayanın yaşamanın hayalini kurduğu bir dönem. Baştan aşağı inci takılar, püsküllü elbiseler, portföy çantalar ve şık kıyafetleri ile 20′ler, kadınsılığı anlatan en güzel dönem…

Coco Chanel 2012 Modası’na İlham Verdi!

Coco Chanel ve Zelda Fitzgerald ile başlayan bu akım, 2012 modasında Blake Lively ve Anne Hathaway gibi ünlü yıldızlarla devam ediyor. Flapper adı verilen diz altı püsküllü şık kıyafetler, 2012 modası içine güzel yıldızlar sayesinde iddialı bir giriş yaptı. Sadece şık kıyafetler değil, etek modasını değiştirecek etek modelleri, inci takılar da 2012 modasında yerlerini aldılar.

Bayan pantolon hakimiyetinin de Coco Chanel ile başladığı 1920′li yıllar, modanın yeni ve modern döneminin başlangıcı oldu. 20′li yıllarda Coco Chanel ile başlayan bayan pantolon akımı, 2012 modasında da hala etkisini sürdürmekte.

Bir yorum yazın.


DEFİLELER