11149294_832012306851822_5140841124393937836_n

Dünyada bir ilk olan ve 23 ülkede 1 yıl boyunca hareket halinde farklı tarihlerde moda haftaları şeklinde düzenlenen ‘İpek Yolu Fashion Week’ moda etkinliği Türkiye’de de ilk olarak Bursa’dan start alacak.

Bir çok ülkede firma ve marka bütünlüğüyle ticari bir pazar oluşturmayı hedefleyen coğrafyaların gerek kültürel, gerekse marka ve tasarımcılarını harmanlamayı hedefleyen projede bir çok ünlü modelde hazır bulunacak. Bursa’da başlayacak olan proje daha sonra Çorlu, Ankara, İzmir’de de devam edecek. Ülke sıralamasında yavru vatan Kıbrıs’a geçecek olan proje, devamında Hindistan, Japonya, Azerbaycan, Dubai, İran, Rusya, Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan, Makedonya, Kosova, Almanya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Norveç, Polonya, Belçika, Finlandiya da devam edecek olup ABD finali ile sona erecek ve tekrar ülkemize geri dönecek. Kıtalar arası moda-ticaret yolu olarak aktif rol üstlenecek olan projenin ev sahibinin Türkiye’de Bursa olmasıyla da ayrıca gurur duyulacak bir konuma gelecek. Projenin Ana Mimarı ve Organizasyonun sahibi olan Emrah Kayıhan, bu projeyi uzun yıllar adından çokça söz edilecek bir proje olarak değerlendiriyor. Ayrıca marka geçiş ve tüketici hedef stratejilerinde liderliği ve balistik olarak da merkez ülke olmayı planlanıyor.

3 Mayıs’ta Bursa’dan start alacak moda haftasında, 3 tasarımcı 12 marka ve bir çok firmanın eşlik edecek. Yerli ve yabancı birçok ünlü modelin podyuma çıkacağı etkinliğin Türkiye sunumlarında baş manken Ece Gürsel olacak. İpek Yolu Fashion Week moda etkinliği,  3 Mayıs’ta Bursa VICI GARDEN’da gerçekleştirilecek lansman ve defile sunumlarıyla kapılarını dünyaya açacak. Gece de İpekyolu Fashion Week hakkında tanıtım ve sunumların yer alacağı ünlü mankenler eşliğinde Mert Erkan (KİMLİK YAKIŞTIRMALARI), Şiyar Akboğa (FIRE’S SHADOWS), Lale Çalışkuşu (THE PASSIONS OF THE NIGHT) koleksiyon defileleri de yapılacak. Ayrıca gecede, kareograf Asil Çağıl’ın düzeniyle 45 yerli yabancı manken sunumlarını gerçekleştirecek. Gecenin sunuculuğunu ise Bursalı ünlü manken Cansu Vatansever üstlenecek.

Bir yorum yazın.


DEFİLELER